Please enter a search term to begin your search.

Застосування

Застосування тепловати для горищ і перекриттів

Теплозахисні якості горищного перекриття повинні виключати значні втрати тепла в зимовий час і перегрівання приміщень влітку.

Тепловтрати стелі складають близько 10%. У одно- та більше поверховомому будинку із скатною покрівлею необхідно утеплювати горищні і міжповерхові перекриття. При виборі утеплювача перевагу варто віддати екологічно чистому і безпечному матеріалу - Тепловаті. Також, Тепловата не горить і не виділяє задушливого диму, вона відповідає усім вимогам безпеки.

Теплоізоляція холодних дахів здійснюється за допомогою утеплення горищних перекриттів (мал.1).

При утепленні горищних перекриттів тепловата повинна укладатися на зовнішню стіну, накриваючи (перекриваючи) собою вертикально розташований утеплюючий шар стіни як показано на малюнку.

        1 Покриття крівли                  8 Лицьова цегла
        2 Гідроизолція                       9 Вентиляційний зазор
        3 Стропила                           10 Дерев'яні балки
        4 Мауерлат                           11 Пароізоляція
        5 Гідроизоляція                     12 Оздоблення стелі
        6 Тепловата                          13 Гідробар'єр
       7 Несуча стіна
 

 

 

 Мал.1  Утеплення горищного перекриття по лагах

 

З огляду на те, що вологовміст теплого повітря вищий, ніж холодного, при недостатній теплоізоляції горищного перекриття тепле повітря, що знаходиться у верхній частині приміщення у контакті із стелею, охолоджуючись, виділятиме конденсат. Правильна послідовність утеплення горища дозволить уникнути тепловтрат, а також виникнення на стелі мокрих плям, що не лише погіршують зовнішній вигляд приміщення, але і викликають розвиток плісняви і грибка.

Теплозахист може бути забезпечений тільки за умови, що утеплювач буде в сухому стані.

 

Мал.2 Схема руху повітря горища що неопалюється


Для захисту утеплювача від зволоження водяними парами, його необхідно захистити з "теплого" боку пароізоляційною плівкою (не плутати з гідроізоляцією) і забезпечити вентиляцію підпокрівельного простору (мал.2).

Якщо на поверхах різний температурний режим, потрібне утеплення. Коли температурні умови однакові, йдеться не про утеплення, а про звукоізоляцію, яка також є необхідною умовою комфортного перебування у будинку.

У горищних перекриттях на лагах застосовують Тепловату з щільністю до 50 кг/м (мал.3.1, мал.3.2).

1 Оздоблення полу

2 Підкладка
3 Ізоляція
4 Балки перекриття
5 Тепловата
6 Пароізоляція
7 Оздоблення стелі


 

 

 

Мал.3.1 Схема утеплення горищного перекриття на лагах    Мал.3.2 Утеплення горищного перекриття на лагах


У разі, коли перекриття влаштовуються по плиті потрібне застосування Тепловати з більшою щільністю - від 135 до 160 кг/м³. Утеплювач не кріпиться, укладається безперервно (мал.4.1, мал.4.2).


1 Цементна стяжка
2 Гідроізоляція
3 Тепловата
4 Пароізоляція
5 Плита перекриття

6 Оздоблення стелі

 

 

 

 

Мал.4.1 Схема утеплення перекриття по бетонный основі      Мал.4.2 Утеплення по бетонній основіДля забезпечення хорошого теплозахисту усього будинку теплоізоляційний матеріал повинен укладатися безперервно, з тим, щоб не було розривів в теплоізоляції і не утворювалися "містки холоду".