Please enter a search term to begin your search.

Застосування

Застосування тепловати для дахів і мансард

Покрівлі бувають скатні, мансардні та пласкі. Найбільш поширеними в нашому регіоні є скатні і мансардні покрівлі.

Скатна покрівля

У більшості випадків скатні горищні дахи влаштовують неутепленими, утеплюють тільки підлогу горища. Якщо ж горище використовується як експлуатоване приміщення, тоді по скатах покрівлі прокладається теплоізоляційный матеріал (мал.1.1, мал.1.2).

Теплоізоляція при облаштуванні теплої покрівлі може бути в один  або декілька шарів, причому загальна товщина шару утеплювача для даху, як правило, має бути не менш ніж 100 мм.

Мансарда

1 Покриття крівлі
2 Лати
3 Гідроизоляція
4 Тепловата
5 Стропила
6 Пароізоляція
7 Оздоблення стелі
 

 

 

 

Мал.1.1 Схема утеплення скатної покрівлі                                         Мал.1.2 Утеплення скатної покрівлі


Для забезпечення хорошого теплозахисту тепловата повинна укладатися безперервно, з тим, щоб не утворювалися "містки холоду". При утепленні горищних перекриттів тепловата повинна укладатися на зовнішню стіну, перекриваючи собою вертикально розташований утепляючий шар стіни. При облаштуванні теплоізоляції в декілька шарів шви плит необхідно влаштовувати врізнобіг. Враховуючи негативну дію вологи на теплоізоляційні характеристики матеріалів, утеплювач необхідно захистити від зволоження водяними парами, що містяться в повітрі приміщення, шаром пароізоляційного матеріалу, розташувавши його з внутрішньої сторони утеплювача.

Для видалення вологи, що потрапила з якихось причин в теплоізоляційний матеріал, між утеплювачем і зовнішнім (гідроізоляційним) шаром покрівельного покриття слід передбачити вентильований повітряний прошарок.

Між тепловатою і покриттям покрівлі має бути передбачений вентиляційний проміжок для забезпечення циркуляції повітря як це показано на мал. 1.3.

 

 

 

Мал.1.3 Схема руху повітря утепленої мансарди

 

Пласка покрівля

Традиційна основа під пласку покрівлю - це залізобетонні плити покриття або залізобетонне монолітне покриття (мал.2.1, мал.2.2, мал.3.1, мал.3.2).


1 Плитка
2 Рослинний шар
3 Грунт
4 Гравійна засипка
5 Геотекстиль
6 Гідроізоляція
7 Тепловата
8 Пароізоляція
9 Вирівнююча стяжка
10 Плита перекриття

11 Оздоблення стелі

 

 

 

Мал.2.1 Схема утеплення пласкої покрівлі                 Мал.2.2. Утеплення пласкої покрівлі що експлуатується                        що експлуатується

 


 

 

1 Гідроізоляція

2 Тепловата
3 Пароізоляція
4 Похилоутворюючий шар
5 Залізобетонна плита

 

 

 

 

Мал.3.1 Схема утеплення по бетонній основі               Мал.3.2 Утеплення по бетонній основі

 

Найбільш проста конструкція утеплення пласкої покрівлі - це одношарове утеплення.  Для одношарової ізоляції в якості ізоляційного шару застосовують плити з кам'яної вати середньою щільністю 135 - 160 кг/м³.

Враховуючи негативну дію вологи на теплоізоляційні характеристики матеріалів, утеплювач необхідно захистити від зволоження водяними парами, що містяться в повітрі приміщення, шаром пароізоляційного матеріалу, розташувавши його з внутрішнього (нижнього) боку утеплювача. Для видалення вологи, що потрапила з якихось причин в теплоізоляційний матеріал, між утеплювачем і зовнішнім (гідроізоляційним) шаром покрівельного покриття слід передбачити вентильований повітряний прошарок.

В якості основи можуть використовуватися і інші конструкції: наприклад, профільовані настили (мал.4.1, мал.4.2).

 

1 Гідроизоляція
2 Тепловата
3 Пароізоляція
4 Профнастил

 

 

 

 

 

Мал.4.1 Схема утеплення по профнастилу                     Мал.4.2 Утеплення по профнастилу

 

При будівництві конструкцій сполучення стіни і покриття уникайте наступних помилок, які викликають виникнення містків холоду:

          1. Збіг вертикальних і горизонтальних швів різних будівельних частин.

        2. Криві і викривлені балки та опори каркасу створюють в ізоляційному шарі повітряні канали для проходу холодного повітря.

          3. Ізоляційний матеріал нещільно притиснутий до теплої поверхні покриття.

          4. На об'єкті реконструкції: додатковий шар теплоізоляції стіни не доходить до шару ізоляції покриття.   

 

При монтажі ватних матеріалів не рекомендується їх стискати. Коли матеріал укладається між крокв, він має бути укладений рівно, без вигину (мал. 5).

 

Мал. 5 Правила укладання утеплювача